Jak przygotować się na wizytę u ortopedy ze swoim psem?

- Złamania -

Spis treści

Wizyty u weterynarza z pupilem są dla nas czymś normalnym. Chodzimy na okresowe szczepienia, a także doraźnie, gdy zachoruje. Czasami jednak to za mało i potrzebna jest specjalistyczna konsultacja. Zauważamy, że pies kuleje po wstaniu lub ma problemy z poruszaniem się. Takie sygnały świadczą o tym, że należy umówić wizytę psa lub kota u weterynarza ortopedy.

O czym pamiętać przed wizytą u psiego ortopedy?

W pierwszym kroku zadbajmy o komfort naszego pupila. Jeśli mamy taką możliwość, umówmy się do psiego ortopedy, który przyjmuje w tej samej placówce co nasz weterynarz. Dzięki znajomemu miejscu stres dla czworonoga będzie mniejszy i chętniej pozwoli się zbadać.


Ustalając swój plan dnia w dniu wizyty, powinniśmy być świadomi, że wizyta może się przedłużyć (nawet do półtorej godziny), jeśli zwierze będzie wymagało znieczulenia i szczegółowych badań. Dlatego zawsze miejmy zapas czasowy.


W oczekiwaniu na wizytę u psiego ortopedy warto nagrać niepokojące zachowanie psa. Można też wypisać objawy na zwykłej kartce. W ten sposób dokładniej wytłumaczymy powód wizyty. Przełoży się to na jej długość i jakość. Zyskamy także pewność, że nie pominęliśmy żadnych objawów, o co w stresie bardzo łatwo.


Przed wizytą u weterynarza ortopedy, można przygotować szelki i kaganiec swojego psa. Cierpiące zwierzę podczas badania może nie chcieć współpracować z lekarzem. Dlatego lepiej być przygotowanym.


Dobry ortopeda dla psa, będzie także od nas wymagał pokazania dokumentacji medycznej czworonoga: opisy dotychczasowych konsultacji ortopedycznych, zlecone badania, wykonane zabiegi czy przyjmowane lekarstwa. Dlatego przed wizytą powinniśmy zebrać te dokumenty w jednej teczce.


Przed samą wizytą warto zrobić zwierzęciu post od pokarmów, (co najmniej 8 godzin), podając samą wodę, tak aby na konsultacji było na czczo. Premedykacje podczas wizyt u weterynarza ortopedy zdarzają się bardzo często. 

I na koniec pamiętajmy o spokoju! 

Większość z nas ma tendencję do sprawdzania niepokojących objawów w wyszukiwarce, co tylko potęguje zdenerwowanie. A to prosta droga, aby stres udzielił się też czworonogowi. Poczekajmy z diagnozą na wizytę u psiego ortopedy. Bez względu na rodzaj schorzenia, odpowiednio wcześnie wdrożone leczenie zapewni mu powrót do zdrowia.

 
<< wstecz
szukaj