Efekty terapii Orthokine Vet IRAP na przykładzie Dory

Terapia ACS (autologiczną kondycjonowaną surowicą) jest jedna z kilku metod medycyny regeneratywnej jaką oferujemy w naszej klinice, obok terapii osoczem bogatopłytkowym (PRP), kwasem hialuronowym (HA). Terapia Orthokine® Vet IRAP jest doskonałym sposobem profilaktyki w stosunku do postępujących zmian towarzyszących schorzeniom stawów : zapalenia stawów, zapalenia nerwów rdzeniowych, dysplazji stawów lub jako leczenie wspomagające po zabiegach operacyjnych. Terapia Orthokine® Vet IRAP ze względu na wywoływanie efektu przeciwbólowego jest często alternatywą do stosowania leków przeciwzapalnych i sterydowych, którym zwykle towarzyszą działania uboczne przy ich przewlekłym stosowaniu.

Ostatnim naszym pacjentem u którego zastosowaliśmy terapię IRAP Orthokine® była Dora. Dora choruje na dysplazję stawów biodrowych i do tej pory wykazywała objawy typowe dla tego schorzenia: trudności z siadaniem oraz wstawaniem, chwiejność zadu, kulenie po treningu oraz tzw. królicze skoki, czyli wyrzucanie do przodu obu tylnych kończyn razem w trakcie szybszego chodu lub biegu.

Jednokrotne dotychczas podanie ACS spowodowało zniwelowanie objawów klinicznych o około 90% według obserwacji naszych i właścicielki w ciągu jednego tygodnia od podania autologicznej kondycjonowanej surowicy. Efekt powinien utrzymywać się od 6 do 12 miesięcy.

<< wstecz
szukaj